Skip to content

* Kraftiro is partner of haylisartisan * Free shipping over 35 dollars * Contact me for your all customization request *

Language

Currency

Shaving

Pürüzsüz ve yakın bir tıraş için tıraş sabunu nasıl düzgün bir şekilde köpürtülür ve uygulanır?

by Ezgi Haylı 24 Jul 2023

Tıraş olmak birçok erkek için günlük bir ritüeldir ve tahriş ve kesiklerden kaçınmak için bunu doğru yapmak önemlidir. Pürüzsüz ve yakın bir tıraş elde etmenin temel unsurlarından biri kaliteli bir tıraş sabunu kullanmaktır. Bu makalede, harika bir tıraş için tıraş sabununun nasıl düzgün bir şekilde köpürtüleceğini ve uygulanacağını inceleyeceğiz.

Öncelikle el yapımı tıraş sabunlarının değerinden bahsedelim. Bu sabunlar genellikle shea yağı, hindistan cevizi yağı ve esansiyel yağlar gibi cilt için faydalı olan doğal malzemelerle yapılır. Ayrıca genellikle minimum ambalajla gelirler, bu da onları atıkları azaltmak ve daha sürdürülebilir bir yaşam tarzı yaşamak isteyenler için mükemmel bir seçim haline getirir.

Tıraş sabunu kullanmak için bir tıraş fırçasına ve bir tıraş kasesine veya kupasına ihtiyacınız olacaktır. Fırçanızı ılık su altında ıslatarak ve fazla suyu silkeleyerek başlayın. Ardından, fırçayı tamamen sabunla kaplanana kadar kasenin içindeki tıraş sabununun etrafında döndürün. Zengin bir köpük oluşturmaya yardımcı olmak için birkaç damla su ekleyebilirsiniz, ancak sabunu seyreltebileceği için çok fazla eklememeye dikkat edin.

Ardından, tıraş fırçasını kullanarak köpüğü dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Köpüğü iyice yedirdiğinizden emin olun, çünkü bu tüyleri kaldırmaya ve daha pürüzsüz bir tıraş sağlamaya yardımcı olacaktır. Fırça ayrıca cildin pul pul dökülmesine yardımcı olarak ölü deri hücrelerini temizleyecek ve yüzünüzün tazelenmiş hissetmesini sağlayacaktır.

Köpüğü sürdükten sonra tıraşa başlama zamanı. Keskin, temiz bir tıraş bıçağı kullanın ve hassas bölgelerden kaçınmaya dikkat ederek tüylerin çıkış yönünde tıraş olun. Kıl ve sabun birikintilerini gidermek için tıraş bıçağınızı sık sık ılık su altında durulayın.

Tıraştan sonra, gözeneklerin kapanmasına yardımcı olmak için yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Cildinizi nemlendirmeye ve korumaya yardımcı olmak için yatıştırıcı bir tıraş sonrası balsamı veya losyonu da uygulayabilirsiniz.

Sonuç olarak, kaliteli bir tıraş sabunu kullanmak pürüzsüz ve yakın bir tıraş elde etmenin önemli bir parçasıdır. El yapımı tıraş sabunları, israfı azaltmak ve doğal içeriklerin faydalarından yararlanmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Bu basit adımları izleyerek, cildinize özen gösterirken geleneksel ve lüks bir tıraş deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz.

930 x 520px

SPRING SUMMER LOOKBOOK

Sample Block Quote

Praesent vestibulum congue tellus at fringilla. Curabitur vitae semper sem, eu convallis est. Cras felis nunc commodo eu convallis vitae interdum non nisl. Maecenas ac est sit amet augue pharetra convallis.

Sample Paragraph Text

Praesent vestibulum congue tellus at fringilla. Curabitur vitae semper sem, eu convallis est. Cras felis nunc commodo eu convallis vitae interdum non nisl. Maecenas ac est sit amet augue pharetra convallis nec danos dui. Cras suscipit quam et turpis eleifend vitae malesuada magna congue. Damus id ullamcorper neque. Sed vitae mi a mi pretium aliquet ac sed elitos. Pellentesque nulla eros accumsan quis justo at tincidunt lobortis deli denimes, suspendisse vestibulum lectus in lectus volutpate.
Prev Post
Next Post

Thanks for subscribing!

This email has been registered!

Shop the look

Choose Options

Recently Viewed

Edit Option
Have Questions?
Back In Stock Notification
Terms & Conditions
What is Lorem Ipsum? Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum. Why do we use it? It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here', making it look like readable English. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for 'lorem ipsum' will uncover many web sites still in their infancy. Various versions have evolved over the years, sometimes by accident, sometimes on purpose (injected humour and the like).
this is just a warning
Login
Shopping Cart
0 items

Before you leave...

Take 20% off your first order

20% off

Enter the code below at checkout to get 20% off your first order

CODESALE20

Continue Shopping